سلام من سینا موسوی هستم و شما دارین تیمچه پلاس رو می‌شنوین. این اولین اپیزودی است که در سال ۱۴۰۰منتشر می‌شه. این روزها فکر میکنم کلمه توسعه پایدار رو خیلی شنیده باشین. توسعه‌ای که در مقابل توسعه یکجانبه اقتصادی قرار می‌گیره و همه چیز فدای رشد اقتصادی صرف نمیشه.

صاحب نظران معتقدن در توسعه پایدار علاوه بر اینکه پیشرفت مادی و اقتصادی اتفاق میوفته این پیشرفت اقتصادی باید همراه با پیشرفت اجتماعی و احترام به محیط زیست باشه. قطع ارتباط رشد اقتصادی و دو تا رکن دیگر یک جور اقدام به خودتخریبی خواهد بود و عواقبی خواهد داشت قابل کنترل نخواهد بود.

توسعه پایدار فقط یه مفهوم انتزاعی نیست. یه مدل رشد همه‌جانبه است که در مقابل رشد یک جانبه اقتصادی قرار می‌گیره. در این اپیزود باهم به روم باستان می‌ریم و می‌بینیم که شکست خوردن در رشد پایدار چه عواقب سهمگینی داره و ما امروز چطور می‌تونیم با رشد پایدار زندگی بهتر سالم‌تر و همراه با رفاه بیشتر داشته باشیم.

منابع مورد استفاده در این اپیزود رو به مرور در کانال تلگرام پادکست تیمچه و مدتی دیگه در سایت پادکست منتشر می‌کنم تا دسترسی داشته باشین
زیلینک | پادکست تیمچه @timcheh (zil.ink)
حامی این قسمت پادکست تیمچه، یکتانته. یکتانت یک پلتفرم تبلیغات آنلاینه که طیف بزرگی از خدمات تبلیغات آنلاین رو انجام می‌ده، اگر کسب‌وکاری دارین یا میخواین در مورد دیجیتال مارکتینگ بیشتر بدونین یکتانت کلی مطلب رایگان آموزشی هم داره 
یکتانت | بزرگترین پلتفرم تبلیغات آنلاین ایران (yektanet.com)


اگر تمایل دارین اسپانسر پادکست تیمچه بشین یا با من در ارتباط باشین به آدرس زیر ایمیل بزنید.

salam(at)timchecast.com

ارسال دیدگاه غیرفعال است