موضوع این اپیزود در مورد رقابت دو غول خودروسازی آمریکایی(فورد و جنرال موتور) در دیترویت مهد ماشین سازی آمریکاست. رقابتی که دوباره شعله کشیده و آینده این دو شرکت و بازار ماشین آمریکا رو تحت تاثیر قرار میده.

در سال ۱۹۰۹، ویلیام کارپو دورانت، بنیانگذار شرکت جنرال موتورز GM))، پیشنهاد خرید فورد به مبلغ ۸ میلیون دلار را داد. هنری فورد با تمسخر این پیشنهاد را رد کرد و همین موضوع  زمینه‌ساز یکی از شدیدترین قدیمیترین  رقابت‌های چندوجهی در تاریخ شرکت‌های خودروسازی و یا صنعتی شد.

همه میخواستن ببینن بهره‌گیری فورد از تولید انبوه با استفاده از خودروی مدل T که پسند بسیاری بود پیروز میشه یا نبوغ بازاریابی آلفرد اسلوان در جنرال موتور که وعده‌ی «خودرویی متناسب با هر درآمد و کاربرد» را در دهه‌ی ۱۹۲۰ می‌داد. بهترین موتور ۸ سلیندر دیترویت که اون موقع تبدیل به قلب خودروسازی دنیا شده بود کدوم بود؟ «سر تخت» فورد یا «بلوک کوچک» شورلت که برند اصلی GM محسوب می‌شود؟ آیا در دهه‌ی ۱۹۵۰، فورد ثاندربرد ظاهری براق‌تر  و وحشی تر از کوروت داشت؟ آیا یک دهه بعد، قدرت شورلت کامارو بیشتر از موستانگ فورد بود؟

علیرغم تداوم بحث ماشین‌بازان بر سر تاریخچه و قدرت و کلا کل کل ماشین بازی، رقابت جدیدی بین دو خودورساز قدرتمند آمریکا در حال شکلگیریه که شاید مهم‌ترین رقابت در طی یک قرن گذشته باشه.

لینک مقاله:

 
پیج اینستاگرام پادکست تیمچه:
کانال تلگرام و دیگر لینک‌های دسترسی:
برای حمایت از پادکست تیمچه در حامی باش:
اگر تمایل دارین حامی پادکست تیمچه باشین یا نکته یا حرفی با من دارید ایمیل بزنید:
salam@timchecast.com

ارسال دیدگاه غیرفعال است